Szkolny Klub Wolontariatu

W IV LO Szkolny Klub Wolontariatu od początku roku szkolnego 2021/2022 nie zwalniał tempa: we wrześniu rozpoczęła się zbiórka nakrętek w akcji „Nakrętki dla Hospicjum” – nakrętki można przynosić cały czas. W październiku wolontariusze brali udział zarówno w akcji „BohaterON”, by uczcić pamięć powstańców, jak i „Szkoła Pamięta” (zapalenie zniczy na grobach nauczycieli, którzy odeszli). Następnie rozpoczęliśmy akcję „Kredki dla Afryki” (która wciąż trwa – można się dołączyć :).
Co miesiąc mieliśmy także spotkania klubu lub warsztaty.

Zima w tym roku miała szczególne znaczenie dla naszych wolontariuszy – w grudniu po raz kolejny zorganizowaliśmy bardzo dobrze wszystkim znaną „Szlachetną Paczkę”, w ramach projektu „Zwolnieni z teorii” nasi wolontariusze rozdali 1000 świątecznych kartek seniorom i pensjonariuszom DPS  – kartki wykonały dzieci i młodzież z Olsztyna i innych miejsc Polski. dodatkowo miał miejsce wyjazd wolontariuszy do Warszawy na ogólnopolską konferencję „Realna przemoc w fikcyjnym świecie internetu” organizowaną przez Fundację „Świat na TAK”. Zwiedzaliśmy także wystawę poświęconą Marii Skłodowskiej – Curie w Centrum Kultury Koreańskiej oraz byliśmy w muzeum noblistki.

W styczniu wolontariusze brali udział w akcji internetowej „Serenadowy kącik zabaw” – głosowanie na kąciki zabaw dla Szpitala dziecięcego w Olsztynie. Uczestniczyli też w finałowej akcji „klucze dla hospicjum” oraz w WOŚP.

Drugi semestr przed nami!

Autor: Nina Xu

Szlachetna Paczka