Informatyka

it_szkola2015

it_szkola2014

O przedmiocie

Uczniowie wszystkich klas pierwszych naszego liceum uczą się informatyki w zakresie podstawowym. Rozszerzenie z informatyki poznają uczniowie klas drugich i trzecich o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym (są to klasy oznaczone literami D i E). Absolwenci tego profilu mogą przystąpić do matury z informatyki na poziomie rozszerzonym, jeżeli wskażą ten przedmiot w deklaracji maturalnej.

Uczniowie na lekcjach informatyki podzieleni są na dwie grupy. Korzystają z dwóch nowocześnie wyposażonych pracowni komputerowych w salach 105 i 106. W każdej z sal znajduje się 16 stanowisk (z systemem Windows 8.1 oraz pakietem Ms Office 2016 Professional w pracowni 105 oraz systemem Windows 10 i  pakietem Ms Office 2013 Professional w pracowni 106). Pozwala to uczniom na komfortową pracę przy autonomicznym stanowisku komputerowym.

Zainteresowani informatyką uczniowie mogą rozwijać swoje zdolności w tym kierunku. W minionych latach prowadzone były koła zainteresowań dla grupy początkującej i zaawansowanej, uczniowie uczestniczyli w obozach informatycznych, a także rywalizowali podczas szkolnych zawodów programistycznych. Wielu z nich odniosło sukcesy w Olimpiadzie Informatycznej oraz konkursach krajowych, a nawet międzynarodowych. „Czwórka” wygrywała w sześciu kolejnych edycjach Warmińsko-Mazurskich Zespołowych Zawodów Programistycznych, zaś w VII WMZZP zajęła II miejsce.

Nauczyciele informatyki:

• Magda Burakowska