Debata – Patriotyzm niejedno ma imię

13 listopada odbyła się szkolna debata prowadzona przez Weronikę Bieniewską na temat patriotyzmu. Pod okiem prof. Niedźwieckiego brali w niej udział uczniowie klas IIA, IID i IIE: Paweł Pidsudko, Piotr Dębowski, Katarzyna Obidzińska, Aleksandra Słabuszewska, Weronika Ciągło i Michał Maciejewski. Uczniowie rozmawiali o patriotyzmie w każdej postaci – od lokalnego, przez gospodarczy po narodowy. Na bieżąco dyskusję komentowała publiczność złożona z trzech przedstawicieli wszystkich klas licealnych, trzech nauczycieli oraz dyrektora. Mimo tematu rzeki jakim jest patriotyzm debata trwała jedną godzinę lekcyjną. Przybliżyła nam postaci postawy patriotycznej, którymi możemy kierować się na co dzień. Mamy nadzieję, że takich wydarzeń będzie więcej!