Koło informatyczne – podsumowanie

3-ego czerwca odbyły się ostatnie zajęcia koła informatycznego odbywającego się w naszej szkole w ramach projektu „Informatyka Specjalnością Młodych Polaków” realizowanego przez Fundację Rozwoju Informatyki, Olimpiadę Informatyczną, Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz współfinansowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Na koło uczęszczali uczniowie z naszej szkoły, a także z innych szkół naszego województwa. Zmierzyli się z 37 zadaniami o różnym stopniu trudności, także olimpijskimi. Każde koło zwykle rozpoczynało się zawodami. Miło mi poinformować, że rankingu tych zawodów pierwsze miejsca zajęli uczniowie IV LO:

Miejsce Imię i nazwisko Suma punktów
1 Michał Ruść 1760
2 Michał Krzyżanowski 1310
3 Ola Łapa 1285

Prowadzony był też ranking zawodów stałych, w których uczniowie rozwiązywali zadania w trakcie trwania projektu. Czołowe miejsca w tym rankingu zajęli:

Miejsce Imię i nazwisko Suma punktów
1 Michał Krzyżanowski 2751
2 Michał Ruść 2165
3 Tomasz Sochacki 1964
4 Jakub Czajka 1924
5 Filip Skwarciany 1788