Młodzi podróżnicy – w świat pod żaglami

Rok szkolny już za nami, a wszyscy cieszą się upragnionymi wakacjami! Tymczasem zapraszamy do przeczytania relacji ze szkolnej wyprawy do Chorwacji.

W dniach 03.06.-12.06. odbył się kolejny już rejs pasjonatów żeglarstwa z naszej szkoły. Tegorocznym celem była Chorwacja, urzekająca niezapomnianymi krajobrazami, wszechobecnym, lazurowym morzem oraz temperaturami przekraczającymi 30 st. C. Jak co roku podczas morskich wojaży dopisywała pogoda dając świetne warunki do wypoczynku oraz żeglowania, dzięki czemu w tydzień udało się pokonać dystans aż 120 mil morskich, odwiedzając miasta takie jak Zadar (z unikatowymi „morskimi organami”), Biograd, ale również małe, odosobnione miasteczka: Veli Iż, Kukljica, czy też Sali. Głównym celem wycieczki był park Narodowy Kornati, który dzięki sprzyjającemu wiatrowi udało się opłynąć dookoła i zobaczyć z perspektywy żaglówki wystające ponad morskie fale 70-metrowe klify!

Nie zabrakło również nieoczekiwanych atrakcji. Jedną z takich było spotkanie w drodze powrotnej delfinów, ale również ćwiczenia samolotów gaśniczych, przelatujących na niewielkiej wysokości nad masztami jachtów.

Każdy dzień rejsu dostarczał nowych doświadczeń. Wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji wrócili bogatsi o wiedzę jakiej nie da się poznać tylko w książkach. Część załogi nieposiadająca jeszcze uprawnień miała okazję jednocześnie przebyć szkolenie na patent żeglarza jachtowego, a każdy uczestnik otrzymał dokument potwierdzający zdobyty staż morski.

Może Ci się również spodoba

Skip to content